Hudební skupina Tempus

Informace pro pořadatele

Tempus

Tempus je moravská hudební skupina hrající středověký rock. V čele s charismatickou zpěvačkou Lindou Ravenna působí na hudební scéně již druhé desetiletí (od roku 2007).

Skupina v současnosti hraje v osmičlenné sestavě, složené ze zkušených hudebníků, kteří mají praxi i v projektech jiných žánrů. Nástrojové obsazení je velmi netradiční a pestré, protože kombinuje moderní hudební nástroje s replikami středověkých nástrojů. Vznikají tak chytlavé písně s nápaditými aranžemi a stylovou interpretací. Melodické linky niněry, flétny či šalmaje se prolínají s libozvučnými motivy elektrické kytary podbarvenými baskytarou a bicími. Písně mají velmi dynamickou stavbu, založenou na kontrastu jemného zpěvu Lindy Ravenny a propracovaných instrumentálních partů. Tempus není lehké žánrově zařadit, v jejich tvorbě zaslechneme nejen středověké melodie a rockové prvky, ale i inspiraci keltskou hudbou a world music.

Podívejte se, kde všude už jsme vystupovali.

Nevšední hudební zážitek

Tempus dokáže zaujmout také působivou vizuální stránkou díky nápaditým stylovým kostýmům, které byly navrženy speciálně pro kapelu.

Skupina úspěšně koncertuje nejen po celých Čechách a Moravě, ale i v zahraničí. Skvěle se hodí na městské slavnosti, vinobraní a na hudební festivaly všemožných žánrů. Od středověkých či keltských, přes folkové až po metalové. Jako předkapelu si je na svém evropském výročním turné vybrala i slavná americká hudební skupina Blackmore´s Night.

Více ukázek najdete na naší stránce s videi nebo na našem YouTube kanálu.

Nástrojové obsazení

Linda Ravenna – zpěv, šalmaje, kornamusy, zobcové flétny
Lukáš Mayer – akustická kytara, cistra, doprovodný zpěv
Dalena Morávková – zobcové flétny, doprovodný zpěv
David Zima – niněra, šalmaje, doprovodný zpěv
Pavel Bílý – elektrická kytara, akustická kytara
Lenka Musilová – příčná flétna
Rosťa Blaha – bicí a perkuse
Petr Vobejda – baskytara

Máte zájem o vystoupení? Prohlédněte si naše technické požadavky.

Videoklipy

V roce 2020 kapela vydala hned dva úspěšné singly podpořené videoklipy. Anglicky zpívaná píseň Spellbound, bodovala nejen v tuzemské rockové hitparádě, ale i ve spoustě zahraničních rádií po celém světě.

Kontaktujte nás

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.