• English

Žádné produkty v košíku.

Medieval Rock Night

Středověký mejdan na Melodce

19. 9. 2022

Tempus (CZ), Strigôň (SK), Stella Betula (CZ) a Barbar Bards (CZ) zahrají v Brně na Melodce

Přijďte si užít podzimní středověkou párty! Na brněnské Melodce se bude cestovat v čase.

Pokud jste fanoušci středověké hudby, tak si zapište datum 13. října, protože se v Brně bude již podruhé konat Medieval Rock Night s kapelami TEMPUS, STRIGÔŇ, STELLA BETULA a BARBAR BARDS!

Brněnská kapela TEMPUS, v čele s charismatickou zpěvačkou Lindou Ravenna, působí na hudební scéně již druhé desetiletí. Skupina v současnosti hraje v osmičlenné sestavě, složené ze zkušených hudebníků, kteří mají praxi i v projektech jiných žánrů. Nástrojové obsazení je velmi netradiční a pestré, protože kombinuje moderní hudební nástroje s replikami středověkých nástrojů. Vznikají tak chytlavé písně s nápaditými aranžemi a stylovou interpretací. Melodické linky niněry, flétny či šalmaje se prolínají s libozvučnými motivy elektrické kytary podbarvenými baskytarou a bicími. Písně mají velmi dynamickou stavbu, založenou na kontrastu jemného zpěvu Lindy Ravenny a propracovaných instrumentálních partů. Tempus není lehké žánrově zařadit, v jejich tvorbě zaslechneme nejen středověké melodie a rockové prvky, ale i inspiraci keltskou hudbou a world music.
Jako speciální host vystoupí s kapelou Tempus Šedovous, který hraje na dva unikátní nástroje – keltská harfa a nyckelharpa.

YouTube player

Jako další vystoupí známá slovenská hudební skupina STRIGÔŇ. Jejich tvorba čerpá inspiraci nejen ze světa středověku, starověku ale také z fantasy prostředí. Textově pak vychází hlavně ze slovanské mytologie. Mocné vokální linky kontrastují s historickými nástroji jako jsou flétny, dudy, violoncello, bouzouki nebo bubny a další. Strigôň mají na svém kontě zatím dvě alba, a to Dunaj z roku 2019 a Posledný strom, které vyšlo v roce 2020.

YouTube player

STELLA BETULA, pocházející z Brna a Vysočiny, zpracovává středověké a severské tradicionály. Jejich hudební arzenál tvoří vcelku neobvyklé nástroje jako jsou niněry, nyckelharpa, dudy, kvinton nebo šalmaje. V letošním roce kapela vydala první EP s názvem Sever & jih.

Členové BARBAR BARDS spolu začínali hrát na barbarských akcích. Hraní bylo natolik intenzivní, že spolu založili kapelu. Bardi se specializují na středověkou hudbu, úpravu tradicionálů, a do své show též vkládají prvky taneční hudby, která rozproudí každou párty.

Strigôň: https://www.facebook.com/Strigonband
Stella Betula: https://www.facebook.com/profile.php?id=100070136048514
Barbar Bards: https://www.facebook.com/profile.php?id=100075790900525
Šedovous: https://www.sedovous.art/

Line-up

19:00 otevření klubu
19:30 – 20:00 STELLA BETULA
20:30 – 21:30 TEMPUS
22:00 – 23:00 STRIGÔŇ
23:30 – 00:30 BARBAR BARDS

Vstupné

Předprodej: 290 Kč
Na místě: 350 Kč

Facebooková událost: https://fb.me/e/1S4rrk0QR
Předprodej vstupenek: https://goout.net/cs/medieval-rock-night-2022/szpfvdu
Melodka: Kounicova 685/685/20 Brno-střed-Veveří, Veveří, 602 00 Brno-střed